Aarhus studenter
gymnastik & fitness

Bliv medlem

alle vores hold er med tre prøvetræninger

Sådan tilmelder du dig
Vis alle Fitness Gymnastik
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
Fitness årskort (F13)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Tirsdag kl. 17:30 - 18:15 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Onsdag kl. 17:00 - 20:00 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Torsdag kl. 16:15 - 17:30 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness
Fitnessinstruktør : Fitnessinstruktører Fitness ,
01.02.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 0/1
Fitness årskort (F13)
Kort beskrivelse
Årskort er gyldigt til alle fitnesshold i perioden 1. februar til 31. januar. Du kan træne i et helt kalenderår – dvs. fra vinter til vinter, ekskl. sommerfitness.
Tilmeld
Fitness sæsonkort 2019/2020 (F12)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Tirsdag kl. 17:30 - 18:15 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Onsdag kl. 17:00 - 20:00 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Torsdag kl. 16:15 - 17:30 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness
Fitnessinstruktør : Fitnessinstruktører Fitness ,
01.09.2020 - 30.06.2021 Tilmeld 6/100
Fitness sæsonkort 2019/2020 (F12)
Kort beskrivelse
Sæsonkort er gyldigt til alle fitnesshold i perioden 1. september til 30. juni. Du kan træne i to semestre – dvs. fra sommer til sommer.
Tilmeld
Fitness semesterkort E2020 (F10)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Tirsdag kl. 17:30 - 18:15 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Onsdag kl. 17:00 - 20:00 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness Torsdag kl. 16:15 - 17:30 Kochs Skole og Skovvangskolen, Fitness
Fitnessinstruktør : Fitnessinstruktører Fitness ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 6/100
Fitness semesterkort E2020 (F10)
Kort beskrivelse
Semesterkort gældende fra 1. september 2020 til 31. januar 2021 til alle de udbudte fitnesshold.
Tilmeld
Yoga (F24)
Mandag kl. 18:00 - 19:00 N. Kochs Skole , Lille sal, 2. sal
Fitnessinstruktør : Sophie Rosendal Stær ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 12/25
Yoga (F24)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Classic (G02)
Mandag kl. 18:00 - 20:00 Frederiksbjerg Skole, Multisalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Freja Thøgersen Korsholm , Maria Werge ,
10.09.2020 - 26.04.2021 Venteliste 30/30
Classic (G02)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
ASG Mix 23+ (G071)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 DGI-huset, Rytmesalen
Gymnastik springinstruktør : Jonas Kragelund , Thomas Fusvad Lassen ,
Gymnastik Rytmeinstruktør : Josephine Brunsgaard , Line Madsen ,
15.09.2020 - 26.04.2021 Tilmeld 22/30
ASG Mix 23+ (G071)
Kort beskrivelse
Rytme - OBS rytme på MIX 23+ er udtaget
Tilmeld
ASG Mix 23+ (G072)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 DGI-huset, Springhal
Gymnastik springinstruktør : Jonas Kragelund , Thomas Fusvad Lassen ,
Gymnastik Rytmeinstruktør : Josephine Brunsgaard , Line Madsen ,
15.09.2020 - 30.06.2021 Tilmeld 19/35
ASG Mix 23+ (G072)
Kort beskrivelse
Spring
Tilmeld
Vinyasa yoga (F25)
Tirsdag kl. 17:30 - 18:30 N. Kochs Skole , Store sal, 1. sal
Fitnessinstruktør : Pernille Sparre ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 6/25
Vinyasa yoga (F25)
Kort beskrivelse
Tilmeld
LUX 21+ (G05)
Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Sektion for idræt, Bevægelsessalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Ane Plagborg , Helle Ringive , Laila Marie Knudsen ,
23.09.2020 - 27.04.2021 Tilmeld 15/30
LUX 21+ (G05)
Kort beskrivelse
Tilmeld
1# Holdet (G10)
Tirsdag kl. 20:00 - 22:00 Sektion for idræt, Bevægelsessalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Anne-Katrine Degn Petersen , Kristine Boysen ,
02.09.2020 - 27.04.2021 Tilmeld 28/30
1# Holdet (G10)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Kinesis (G04)
Tirsdag kl. 20:00 - 22:00 MGC, Rytmesalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Hanne Gram , Mathilde Steen Christensen ,
07.09.2020 - 22.06.2021 Tilmeld 26/30
Kinesis (G04)
Kort beskrivelse
OBS du skal være udtaget til holdet for at tilmelde dig
Tilmeld
Pilates med et twist (F22)
Onsdag kl. 17:00 - 18:30 N. Kochs Skole , Lille sal, 2. sal
Fitnessinstruktør : Birgitte Due ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 14/25
Pilates med et twist (F22)
Kort beskrivelse
Dette kontingent er kun gældende til Pilates med et twist for 1 semester.
Tilmeld
Xtra (G09)
Onsdag kl. 17:30 - 19:30 Campus C, Spejlsalen
Gymnastikudvalg - gymnastik@asg.dk : Nina Vangsgaard ,
Gymnastik Rytmeinstruktør : Ida Damtoft , Karoline Kondrup Torstensson , Nina Vangsgaard ,
24.09.2020 - 24.03.2021 Udsolgt 30/30
Xtra (G09)
Kort beskrivelse
Udsolgt
ASG Streetdance (G08)
Onsdag kl. 18:00 - 20:00 Frederiksbjerg Skole, Dansesalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Liv Bryde Nielsen , Olivia Vestergaard Jørgensen ,
30.08.2020 - 23.04.2021 Tilmeld 5/22
ASG Streetdance (G08)
Kort beskrivelse
OBS du skal være udtaget for at tilmelde dig på dette hold.
Tilmeld
ASG træningsholdet (G03)
Onsdag kl. 18:00 - 20:00 Læssøegades Skole, Drengesal
Gymnastik Rytmeinstruktør : Anne Cecilie Kläning , Cecilie Daubjerg ,
17.09.2020 - 16.12.2020 Venteliste 25/25
ASG træningsholdet (G03)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Akroyoga (F20)
Onsdag kl. 19:00 - 21:00 Skovvangsskolen, Drengesalen
Fitnessinstruktør : Emil Sørensen , Rikke Lundgaard Ebling ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 5/25
Akroyoga (F20)
Kort beskrivelse
Dette kontingent er kun gældende til Akroyoga for 1 semester.
Tilmeld
Yin Yoga (F23)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 N. Kochs Skole , Lille sal, 2. sal
Fitnessinstruktør : Mette Kallesøe Madsen ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 5/25
Yin Yoga (F23)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Forældre/barn gymnastik (G01)
Torsdag kl. 16:15 - 17:00 Skovvangsskolen, Drengesalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Nina Færge Rabjerg ,
11.09.2020 - 24.06.2021 Udsolgt 17/17
Forældre/barn gymnastik (G01)
Kort beskrivelse
Tilmelding i barnets navn.
Udsolgt
Høvdingebold (F21)
Torsdag kl. 19:00 - 20:00 Skovvangsskolen, Pigesalen
Fitnessinstruktør : Stefanie Vinther ,
01.09.2020 - 31.01.2021 Tilmeld 1/25
Høvdingebold (F21)
Kort beskrivelse
Tilmeld
ASG MIX 18+ (G062)
Torsdag kl. 20:00 - 22:00 DGI-huset, Springhal
Gymnastik Rytmeinstruktør : Line Sams Troelsen , Nina Maria Kvist Gislinge ,
Gymnastik springinstruktør : Mads Grout , Rolf Geessink ,
18.09.2020 - 29.04.2021 Tilmeld 24/35
ASG MIX 18+ (G062)
Kort beskrivelse
Spring
Tilmeld
ASG MIX 18+ (G061)
Torsdag kl. 20:00 - 22:00 DGI-huset, Rytmesalen
Gymnastik Rytmeinstruktør : Line Sams Troelsen , Nina Maria Kvist Gislinge ,
Gymnastik springinstruktør : Mads Grout , Rolf Geessink ,
18.09.2020 - 29.04.2021 Tilmeld 19/30
ASG MIX 18+ (G061)
Kort beskrivelse
Rytme
Tilmeld